Hazret-i Ebû Bekir efendimizi rüyada görmek, devlet üstüne devlettir.
Çünkü o, bu ümmetin rahmeti, Allah Resulünün en sadık dostu ve mağara arkadaşı ve Sıddıkların başıdır.
Rüyada Ebu Bekir (r.a)'i görmek, hilâfet ve imamete, akranı arasında şan ve şerefle anılmaya, yücelik ve ulvî mertebeye, kıymetli kişiler arasında tutulmaya delâlet eder.
Bazı kere de onu görmek, Allahü Teâlâ yolunda malı infak etmeye, sadakayı muha­fazaya ve erkek çocuğa alâmettir.
Bir kimsenin Hazret-i Sıddık-ı Ekber'i görmesi, doğru ve tedbirli olmasına, sıdk ve vefa sahibi bulunmasına ve elinin altındakilere güzel muamele etmesine delâlet eder.
Yine rüyada Hazret-i Ebû Bekir'i görmek, Allah yolunda cihada, Hacca gitmeye, düşmanları üzerine galip gelmeye ve işlerde muvaaffak olmaya işarettir.
Ebu Bekir (r.a) efendimizi rüyada sağ olarak görmek, Allah'ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olmaya delâlet eder.
Rüyada onunla beraber oturduğunu görmek, Hakka tabi olmaya, sünete ittiba etmeye ve Resûl-i Kibriya'nın ümmetine nasihat ve öğüt vermeye delâlet eder.

Rüyada Hz.
Ebubekir'i görmek rüya sahibinin çevresindeki itibarının artmasına, Allah yolunda hayır etmeye, hacca gitmeye, erkek çocuğa sahip olmaya delalettir.
Bazen o'nu görmek, Allah yolunda malını paylaşmaya ve erkek çocuğa, sadaka vermeye yorumlanır.
Bu rüya, mutluluğa ve sözünde doğruluğa işarettir.
Hz.
Ebu bekir'i rüyada sağ olarak gören kimse, Allah'ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olur.
O'nunla beraber oturduğunu gören kimse hakk'a tabi olur.


Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe, Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırhah olmaya, Hz.
Ebbu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yuhat hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara, Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehid olarak ölmeye;Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder.
( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)Rüyada Hz.
Ebu Bekir Siddik'i (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadas edineceginize, bol nimetlere kavusacaginiza, çevrenizde size gösterilen inancin artacagina, vefa ve fedakarliginizin herkes tarafindan takdir edilecegine delalet eder.
Bir baska rivayete görede: Rüyada Hz.EbO Bekir (R.A.)'i görmek, akrani arasinda yücelige kiymetli kisiler arasinda tutulmaya isarettir.
Bazen O'nu görmek, Allah yolunda malini intak etmeye ve erkek çocuga, sadakayi muhafazaya isarettir.
Hz.Ebu Bekir'i görmek, erkek veya kiz evlatlari tarafindan siddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve siddetten necat bulmaya, Allah yolunda clhad yapmaya, hacca gitmeye, düsmanlari üzerine galip gelip muvaffak olmaya isarettir.
Hz.Ebu Bekir'i rüyada sag olarak gören kimse, Allah'in kullarina karsi merhametli ve sefkatli olur.
O'nunla beraber oturdugunu gören kimse Hakk'a tabi olur.
Sünnete ittiba ederek Ümmeti Muhammede nasihatta bulunur.

Rüyada Hz. Ebu Bekir (R.A.)'i görmek, hilafet ve imamete, akranı arasında yüceliğe ve kıymetli kişiler arasında tutulmaya yorumlanır. Bazen O'nu görmek, Allah yolunda malını paylaşmaya ve erkek çocuğa, sadaka vermeye yorumlanır. Bu rüya, mutluluğa ve sözünde doğruluğa işarettir.

Hz. Ebu Bekir'i rüyada sağ olarak gören kimse, Allah'ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olur. Onunla beraber oturduğunu gören kimse Hakk'a tabi olur.


 • Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye;
 • ehil olanlar için hilafet ve önderliğe,
 • Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırhah olmaya,
 • Hz. Ebbu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yuhat hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara,
 • Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehid olarak ölmeye;
 • Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder.

  Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe, Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırhah olmaya, Hz. Ebbu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yuhat hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara, Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehid olarak ölmeye;Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)

  Rüyada Hz. Ebu Bekir Siddik i (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadas edineceginize, bol nimetlere kavusacaginiza, çevrenizde size gösterilen inancin artacagina, vefa ve fedakarliginizin herkes tarafindan takdir edilecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada Hz.EbO Bekir (R.A.) i görmek, akrani arasinda yücelige kiymetli kisiler arasinda tutulmaya isarettir. Bazen O nu görmek, Allah yolunda malini intak etmeye ve erkek çocuga, sadakayi muhafazaya isarettir. Hz.Ebu Bekir i görmek, erkek veya kiz evlatlari tarafindan siddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve siddetten necat bulmaya, Allah yolunda clhad yapmaya, hacca gitmeye, düsmanlari üzerine galip gelip muvaffak olmaya isarettir. Hz.Ebu Bekir i rüyada sag olarak gören kimse, Allah in kullarina karsi merhametli ve sefkatli olur. O nunla beraber oturdugunu gören kimse Hakk a tabi olur. Sünnete ittiba ederek Ümmeti Muhammede nasihatta bulunur.

  Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe, Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırhah olmaya, Hz. Ebbu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yuhat hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara, Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehid olarak ölmeye;Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)

  Rüyada Hz. Ebu Bekir Siddik'i (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadas edineceginize, bol nimetlere kavusacaginiza, çevrenizde size gösterilen inancin artacagina, vefa ve fedakarliginizin herkes tarafindan takdir edilecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada Hz.EbO Bekir (R.A.)'i görmek, akrani arasinda yücelige kiymetli kisiler arasinda tutulmaya isarettir. Bazen O'nu görmek, Allah yolunda malini intak etmeye ve erkek çocuga, sadakayi muhafazaya isarettir. Hz.Ebu Bekir'i görmek, erkek veya kiz evlatlari tarafindan siddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve siddetten necat bulmaya, Allah yolunda clhad yapmaya, hacca gitmeye, düsmanlari üzerine galip gelip muvaffak olmaya isarettir. Hz.Ebu Bekir'i rüyada sag olarak gören kimse, Allah'in kullarina karsi merhametli ve sefkatli olur. O'nunla beraber oturdugunu gören kimse Hakk'a tabi olur. Sünnete ittiba ederek Ümmeti Muhammede nasihatta bulunur.

  Rüyada Hz. Ebu Bekir (R.Â.)'i görmek, hilafet ve imamete, akranı arasında yüceliğe, yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye yorumlanır.
  Bazen O'nu görmek, Allah yolunda malını infak etmeye ve erkek çocuğa, sadakayı muhafazaya yorumlanır, Bu rüya, mutluluğa, sözünde doğruluğa işarettir. '
  Hz. Ebu Bekir'i rüyada sağ olarak gören kimse, Allah'ın kullarına karsı merhametli ve şefkatli olur. O'nunla beraber oturduğunu gören kimse Hakk'a tabi olur. Sünnete intiba ederek Ümmeti Muhammende nasihatte bulunur.
  Hz. Ebu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yahut hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara, Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehit olarak ölmeye işarettir.
  Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder.
  Rüyada Hz. Ebu Bekir Siddik'i (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadaş edineceğinize, bol nimetlere kavuşacağınıza, çevrenizde size gösterilen inancın artacağına, vefa ve fedakârlığınızın herkes tarafından takdir edileceğine delalet eder.

  Hz. Ebu Bekir'i görmek, erkek veya kız evlatları tarafından şiddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve şiddetten necat bulmaya, Allah yolunda cihat yapmaya, hacca gitmeye, düşmanları üzerine galip gelip muvaffak olmaya işarettir.

  Seyyid Süleyman: Ibn-i Sirin demiştir ki: Hz. Ebu Bekir Efendimizi rüyada güler yüzlü görmek; sevinç, şifa, ni'met, galibiyet, marifet ve ilimdir.
  O'nu öfkeli görmek, üzüntüdür, felaket ve günaha işarettir. Kendisiyle konuşmak, bir şey almak; kavle sadık olmaya ve hayırseverliğe delalettir. Hz. Ebu Bekir Efendimizi sevinçli, güler halde ve bilinen bir mekanda görmek; orada yaşayanlar için hayır ve berekettir.

  Rüyada Hz. Ebubekir'i görmek lider olmaya ve doğruluğa işaret eder.

  Bir kimse rüyasında Hz. Ebubekir'i görürse ailesi ve çevresi tarafından sevilir ve adaletli olur. Rüyada Hz. Ebubekir'i görmek çok iyi huylu bir arkadaş edineceğinize delalet eder. Ebubekir'i görmek erkek çocuğa ve sadakaya işaret eder. Hz. Ebubekir'le oturduğunu gören Hakk'a tabi olur.

  Rüyada hz.ebu bekir (r.a.)'i görmek, akrani arasinda yücelige kiymetli kisiler arasinda tutulmaya isarettir. bazen o'nu görmek, Allah yolunda malini intak etmeye ve erkek cocuga, sadakayi muhafazaya isarettir. hz.ebu bekir'i görmek, erkek veya kiz evlatlari tarafindan siddet görmeye,korkuya, gözden kaybolmaya ve siddetten necat bulmaya, allah yolunda cihad yapmaya, hacca gitmeye, düsmanlari üzerine galip gelip muvaffak olmaya isarettir. hz.ebu bekir'i rüyada sag olarak gören kimse, allah'in kullanna karsi merhametli ve sefkatli olur. o'nunla beraber oturdugunu gören kimse hakk'a tabi olur.

  Bu kelimenin yorumu için "Al-i Nebi ve Ashab-ı Kiram" kelimesine bakınız.