Şebnem yahut çiy de denen, gece meydana gelip, sabahleyin çiçekler üzerinde görülen su damlacıklarını görmek, beklenmedik sevinçli haberlere ve sevinç gözyaşlarına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çiy.)

Rüyada jale görmek, gözyasi ile yorumlanir.
Rüyasinda bir bitki veya bir çiçek üzerinde sebnem görmek, bir seyden sikilarak veya üzülerek gözyasi dökecegine yorumlanir.
Kiragi da tabir ettigimiz jale veya sebnemi, çimenler üzerinde yaygin bir sekilde görmek, o yerde genel olarak herkesin hüzünlenecegi ve aci duyacagi bir olayin meydana gelecegine isarettir.

Şebnem yahut çiy de denen, gece meydana gelip, sabahleyin çiçekler üzerinde görülen su damlacıklarını görmek, beklenmedik sevinçli haberlere ve sevinç gözyaşlarına delalet eder.
( Ayrıca Bakınız; Çiy.) Rüyada jale görmek, gözyaşı ile yorumlanır.
Rüyasında bir bitki veya bir çiçek üzerinde şebnem görmek, bir şeyden sıkılarak veya üzülerek gözyaşı dökeceğine yorumla-nir.
Kırağı da tabir ettiğimiz jale veya şebnemi, çimenler üzerinde yaygın bir şekilde görmek, o yerde genel olarak herkesin hüzünleneceği ve acı duyacağı bir olayın meydana geleceğine işarettir.


Rüyada jale görmek, gözyaşı ile yorumlanır.

Rüyasında bir bitki veya çiçek üzerinde jale gören kişi, birşeyden dolayı sıkılıp gözyaşı dökecek demektir.Çimenler üzerinde yaygın bir şekilde görülen jale, o yerde genel olarak herkesin acı duyacağı bir olay meydana geleceğine işarettir.

Şebnem yahut çiy de denen, gece meydana gelip, sabahleyin çiçekler üzerinde görülen Su damlacıklarını görmek, beklenmedik sevinçli haberlere ve sevinç gözyaşlarına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çiy.)