Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada erkek elbisesi giyip erkeğe benzediğini ve elbiselerin de kendisine yakıştığını gören kadının halinin güzel olmasına delalet eder. Giydiği erkek elbisesi kendisine yakışmıyor ve çirkinse, üzüntü ve korku ile beraber o kadının halinin değişmesine delalet eder.
Rüyada erkek olduğunu gören kadının hal ve harekah kocasının arzuladığı şekilde olur.
Yahudi Hıristiyan ve diğer kavimlere benzediğini gören kimse onların arzu isteklerine veya dinlerine uyar, Yahut onlarla evlenmeye ve onların bayram günlerinde sevinçli ve neşeli olmasına delalet eder.

Bir kadının rüyasında erkek elbisesi giyerek kendisini erkeğe benzettiğini ve elbiselerin de kendisine yakıştığını görmesi; o kadının halinin güzel olduğuna, eğer o kadının giydiği erkek elbiseleri kendisine yakışmıyorsa, kadının halinin değişeceğine işaret eder. Bir kadının rüyasında erkek olduğunu görmesi; o kadının hal ve harekâtının kocasının arzu ettiği şekilde olacağına yorumlanır.

Bir kadının rüyada erkek elbisesi giyip tıpkı erkeğe benzediğini ve elbiselerin de kendisine yakıştığını görmesi, halinin güzel olmasına delâlet eder.
Yine rüyada erkek olduğunu gören kadının hal ve harekâtı kocasının arzuladığı ve istediği şekilde olur.


Rüyada erkek elbisesi giyip erkeğe benzediğini ve elbiselerin de kendisine yakıştığını gören kadının hali güzel olur. Giydiği erkek elbisesi kendisine yakışmıyor ve çirkinse, üzüntü ve korku ile beraber o kadının halinin değişmesine yorumlanır.

Rüyada erkek olduğunu gören kadının hal ve hareketi kocasının arzuladığı şekilde olur.