Rüyada bir lahit görmek, boş ise uzun ömre işarettir.

Lahitte bir şey var ise, yakında büyüklerinizden kalma bir mülke sahip olmaya yorulur.


Rüyada boş lahid görmek, uzun ömre, dolu lahid.
mirasa delâlet eder.

Rüyada lahid görmek, lâhitin işi boş ise ömrünüzün uzun olacağına ve huzurlu bir hayat sinmeye, lâhidin içi doluysa yakınlarınızdan bir miras kalacağına işaret eder.


Lahit rüya tabiri çok detaylandırılarak verilmemiştir. Bu durumda rüyanızda gördüğünüz diğer nesne veya durumlarla ilgili bir arama yaparak onların tabirlerine bakmanızı öneririz. Rüya yorumu yapılırken rüyada görülen şeylerin yorumlarına bakarak kendi rüya yorumunuzu daha kapsamlı yapabilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir, rüyalarımızın yorumlarından hayatımızı yönlendirmelerine dair mesajlar bekliyor olabiliriz ama her zaman gördüğümüz şeyler bize bir uyarı niteliğinde olmayabilir. Gün içerisinde başımıza gelen olaylar ya da etkilendiğimiz durumlarda rüyalar yoluyla karşımıza çıkabilir ve hiçbir anlamı olmayabilir. Rüya yorumlarınıza baksanız dahi bütün sonuçları rüya tabirinize bağlamayın.

Mümkün olduğu kadar rüya tabirinizin yapılmasını isteseniz de rüyalara olumlu taraflarından bakın ve onların tam olarak geleceği söylemediklerinin ve her zaman bir uyarı olmadıklarının farkına varın.

Bu rüya tabirleri ansiklopedisinde çok kapsamlı bir araştırmanın sonunda bir araya getirilmiş ve pek çok alimin ve rüya tabiri yapmış olan yorumcuların açıklamalarını bulacaksınız. Rüyanızın bir bütün olarak yorumunu merak ediyorsanız "Lahit" dışında rüyanızdaki diğer nesneler için rüya tabirlere de muhakkak bakmanızı tavsiye ederiz.