Rüyada raks eden, yani oynayan birini görmek, musibet ve hastalığa delâlet eder.
Rüyada kendisini raks ediyor halde görmek, yine musibet ve hastalığa işarettir.
Bazı kere de rüya sahibinin insanlar arasında zelil olmasına delâlet eder.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada raks görmek, üç vech ile tâbir olunur: a) Gam ve keder, b) Bela ve musibet, c) insanlar nezdinden gözden düşmek.


Raks rüya tabiri çok detaylandırılarak verilmemiştir. Bu durumda rüyanızda gördüğünüz diğer nesne veya durumlarla ilgili bir arama yaparak onların tabirlerine bakmanızı öneririz. Rüya yorumu yapılırken rüyada görülen şeylerin yorumlarına bakarak kendi rüya yorumunuzu daha kapsamlı yapabilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir, rüyalarımızın yorumlarından hayatımızı yönlendirmelerine dair mesajlar bekliyor olabiliriz ama her zaman gördüğümüz şeyler bize bir uyarı niteliğinde olmayabilir. Gün içerisinde başımıza gelen olaylar ya da etkilendiğimiz durumlarda rüyalar yoluyla karşımıza çıkabilir ve hiçbir anlamı olmayabilir. Rüya yorumlarınıza baksanız dahi bütün sonuçları rüya tabirinize bağlamayın.

Mümkün olduğu kadar rüya tabirinizin yapılmasını isteseniz de rüyalara olumlu taraflarından bakın ve onların tam olarak geleceği söylemediklerinin ve her zaman bir uyarı olmadıklarının farkına varın.

Bu rüya tabirleri ansiklopedisinde çok kapsamlı bir araştırmanın sonunda bir araya getirilmiş ve pek çok alimin ve rüya tabiri yapmış olan yorumcuların açıklamalarını bulacaksınız. Rüyanızın bir bütün olarak yorumunu merak ediyorsanız "Raks" dışında rüyanızdaki diğer nesneler için rüya tabirlere de muhakkak bakmanızı tavsiye ederiz.