Bir kimsenin rüyasında saçının bir kısmının ağardığını görmesi; o kimsenin vakarlı birisi olduğuna, hanımı hamile olan bir kimsenin rüyasında saçlarının ağardığını görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğunun olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sakalında bulunan beyaz tüyleri yolduğunu görmesi; o kimsenin ihtiyarlara hürmet edeceğine işaret eder. Zengin bir kimsenin rüyasında vücudunun kıllarının ağardığını görmesi; o kimsenin malının elinden gideceğine, eğer fakir ise ödemede güçlük çekeceği bir borcun altına gireceğine yorumlanır. Sakalı siyah olan bir kimsenin rüyasında sakalının beyazladığını görmesi; o kimsenin dininin veya malının gideceğine delaletle tabir olunur. Sakalı siyah olan bir kimsenin rüyasında sakalında üç adet beyaz sakal belirdiğini görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğunun olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında sakalının beyaz ve berrak olduğunu görmesi; o kimsenin izzete, rütbeye ve şöhrete kavuşacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında saçlarında ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu görmesi; o kimsenin muhalefette bulunacağına ve ihtiyarlara saygı göstermeyeceğine delaletle tabir olunur.

Genç bir kimsenin rüyada saçının ağırdığını görmesi, vakar ve temkine ve uzun ömre delâlet eder.
Rüyada görülen aklık, sakal ve başın tamamında olursa, bu rüya, fakirliğe işarettir.
Rüyada saçının bir kısmının ağardığını görmek, vakar ve temkinin çok iyi olduğuna, başı ağaranın zevcesi hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına alâmettir.
Rüyada sakalındaki beyaz tüyleri yolduğunu veya kestiğini görmek, ihtiyarlara hürmete delâlet eder.
Evli kadının rüyada başının ağardığını görmesi, kocasının günahkâr ve fasık olduğuna delâlet eder.
Denilmiştir ki: Rüyada baş ağarması, koybolmuş bir kişinin veya misafirin gelmesine işarettir.
Rüyada vücudundaki kılların ağardığını görmek, zengin için malının gideceğine, fakir için de, ödenmesi güç olan borca delâlet eder.
Saçı sakalı ak bir kişinin, rüyada saçının daha fazla ağarmış olduğunu, fakat bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görmesi, olgunluğa ve kemâle delâlet eder.
Sakalında beyazlık bulunmayan bir kimsenin rüyada sakalında üçe kadar beyaz tüy belirdiğini görmesi, erkek bir çocuk ile tabir olunur ve o zatın erkek bir çocuğa dünyaya gelir.
Rüyada hasta bir adamın başının ağardığını görmesi, ölüm ve kefene delâlet eder.
Rüyada askerin yekûnunun başının ağardığını görmek, zaaf ve firara delâlet eder ve asker düşman karşısında tutunamaz.

Rüyada saç agarmak, gençler için vakara isarettir.
Bazi tabirciler, ömrün uzun olmasina, bazilan da zayifliga isarettir, demislerdir.
Aklik sakal ve basin tümünde olursa, fakirlige isarettir.
Bir kimse saçinin bir kisminin agardigini görse vakar ve ciddiyetinin çok 1yi olduguna, basi agaranin hanimi hamile ise, bir erkek çocugunun olacagina isarettir.
Bir kimse sakalinda beyaz tüyleri yoldugunu veya bu tüyleri kestigini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder.
Kadin rüyada basinin agardigini görse, kocasi fasiktir (günahkardir).
Bazi tabirciler bas agarmasi, kaybolmus bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demislerdir.
Vücul killarinin agardigini gören zengin ise, malinin gidecegine, fakir ise, ödenmes) güç olan borca isarettir.
Taninmayan bir kadinin saçinin agarmasi, hububat kurutmaya, askerin tümünün basinin agarmasi, zaaf ve firara isarettir.
Hasta kimsenin basindaki saçlarinin agarmasi ise, ölüm ve kefene isarettir.
Korkan kimse için saç agarmasi, hakim, melikten veya Devlet Baskanindan kurtulmaya isarettir.
Bazi tabirciler, kadinin saçinin agarmasini görmek, kocasi veya kocasinin akrabalan tarafindan çirkin söz isitecegine, bazen de, bosanmaya isarettir, demislerdir.
Çünkü erkekler kadinin saçinin agarmasini, hos görmezler.
Saçi ak bir kimse, rüyada saçinin daha fazla agarmis oldugunu, fakat bunlarin içinde siyah tüylerin de bulundugunu görse, olgunluga isarettir.
Saçinin tamamen agardigini gören kimse, amirinden veya büyügünden nahos bir sey görür.
Rüyada gögüs kilinin beyaz oldugunu gören kimsenin, yemegi kokar.
Bir kimse rüyada sakalinin beyaz ve berrak oldugunu görse, izzet, rütbe ve söhrete nail olur.
İbn-i Sîrin (R.A.) Hazretleri saçi henüz agarmamis kimsenin rüyada saçinin agarmasini iyi görmemistir.
O, "saç ağarması malın azalmasıdır" derdi.
Saçından ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygı göstermez.


Rüyada saç ağarması borca ve elinden büyük bir miktarda para çıkacağına, iflasa yorum olur. Kadın içinde ihanete uğrayacağı manasını taşır.

Rüyada saç ağarmak, gençler için vakara işaret eder. Bazı yorumlar, ömrün uzun olmasına, bazıları da zayıflığa yorumlar. Rüyada görülen aklık sakal ve başın tümünde olursa, fakirliğe delalet eder. Bir kişi rüyasında saçının bir bölümünün ağardığını görse vakar ve ciddiyetinin çok 1yi olduğuna işarettir. Bası ağaranın hanımı hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına işarettir.

Rüyasında bir kimse sakalında beyaz tüyleri yolduğunu veya bu tüyleri kestiğini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder. Kadın rüyada başının ağardığını görmesi, kocası günahkardır. Bazı yorumcular baş ağarması, kaybolmuş bir kişinin veya misafirin gelmesidir, olarak tabir eder. Vücut kıllarının ağardığını gören zengin ise, malının gideceğine, fakir ise, ödenmesi zor olan borca delalet eder. Rüyada tanınmayan bir bayanın saçının ağarması, hububat kurutmaya, askerin tümünün başının ağarması, zaaf ve firara delalet eder. Rüyada hasta kimsenin başındaki saçlarının ağarması ise, ölüm ve kefene yorumlanır.

Rüyada korkan bir kimse için saç ağarması, hakim, melikten veya Devlet Başkanından kurtulmaya delalet eder. Bazı tabirciler, kadının saçının ağarmasını görmek, kocası veya kocasının akrabaları tarafından çirkin söz işiteceğine, ya da boşanmaya işarettir, Çünkü erkekler kadının saçının ağarmasını, hoş görmezler.

Saçı ak bir kimse, rüyada saçının daha fazla ağarmış olduğunu, ancak bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görse, olgunluğa yorumlanır. Rüyada saçının tamamen ağardığını gören kişi, amirinden veya büyüğünden hoş olmayan bir şey görür. Rüyada göğüs kılının beyaz olduğunu gören kimsenin, yemeği kokar. Bir kimse rüyada sakalının beyaz ve berrak olduğunu görse, izzet, rütbe ve şöhrete kavuşur. ibn-i Sîrin (R.A.) Hazretleri saçı henüz ağarmamış kimsenin rüyada saçının ağarmasını iyi görmemiştir. O, "saç ağarması malın azalmasıdır" derdi. Saçından ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygı göstermez.

Rüyada sac agarmak, gencler icin vakara isarettir. bazi tabirciler, ömrün uzun olmasina, bazdan da zayifliga isarettir, demislerdir. aklik sakal ve basin tümünde olursa, fakirlige isarettir. bir kimse sacinin bir kisminin agardigini görse vakar ve ciddiyetinin cok iyi olduguna, basi agaranin hanimi hamile ise, bir erkek cocugunun olacagina isarettir. bir kimse sakalinda beyaz tüyleri yoldugunu veya bu tüyleri kestigini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder. kadin rüyada basinin agardigini görse, kocasi günahkardir. bazi tabirciler bas agarmasi, kaybolmus bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demislerdir. vücut killarinin agardigini gören zengin ise, malinin gidecegine, fakir ise, ödenmesi güc olan borca isarettir. taninmayan bir kadinin sacinin agarmasi, hububal kurutmaya, askerin tümünün basinin agarmasi, zaaf ve firara isarettir. hasta kimsenin basindaki saclarinin agarmasi ise, ölüm ve kefene isarettir. korkan kimse icin sac agarmasi, hakim, melikten veya devlet baskanindan kurtulmaya isarettir. bazi tabirciler, kadinin sacinin agarmasini görmek, kocasi veya kocasinin akrabalari tarafindan cirkin söz isitecegine, bazen de, bosanmaya isarettir, demislerdir. cünkü erkekler kadinin sacinin agarmasini, hos görmezler. saci ak bir kimse, rüyada sacinin daha fazla agarmis oldugunu, fakat bunlarin icinde siyah tüylerin de bulundugunu görse, olgunluga isarettir. sacinin tamamen agardigini gören kimse, amirinden veya büyügünden hos olmayan bir tavir görür yada azar isitir. rüyada gögüs kilinin beyaz oldugunu gören kimsenin, yemegi kokar. bir kimse rüyada sakalinin beyaz ve berrak oldugunu görse, izzet, rütbe ve söhrete nail olur. ibn-i sirin (r.a.) hazretleri saci henüz agarmamis kimsenin rüyada sacinin agarmasini 1yi görmemistir. o, "sac agarmasi malin azalmasidir" derdi. sacindan agarmis bulunan tüyleri yoldugunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygi göstermez.

Rüyada saç ağarması, gençler için vakara yorumlanır. Bazı yorumcular, ömrün uzun olmasına, bazıları da zayıflığa yorumlanır, demişlerdir. Aklık sakal ve başın tümünde olursa, fakirliğe yorumlanır.

Bir kimse saçının bir kısmının ağardığını görse vakar ve temkinin çok iyi olduğuna, başı ağaranın hanımı hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına yorumlanır.

Bir kimse sakalındaki beyaz tüyleri yolduğunu veya kestiğini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder.

Bazı yorumcular baş ağarması, kaybolmuş bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demişlerdir.

Vücut kıllarının ağardığını gören zengin ise, malının gideceğine, fakir ise, ödenmesi güç olan borca işarettir.

Korkan kimse için saç ağarması, hakim ve melikten kurtulmaya işarettir.

Bazı yorumcular, kadının saçının ağarmasını görmek, kocası veya kocasının akrabaları tarafından çirkin söz işiteceğine, bazen de, boşanmaya yorumlanır, demişlerdir. Çünkü erkekler kadının saçının ağarmasını, hoş görmezler.

Sakalı siyah bir kimse sakalının beyaz olduğunu görse, o adamın dini veya malı gider.

Sakalı siyah olan bir kimse sakalında üçe kadar beyaz tüy belirdiğini görse, erkek bir çocuğu doğar. Eğer aynı rüyayı gören kimsenin kayıp bir şeyi olup, kendisi de kaybolan şeyi çok seviyor ve bulunmasını da çok arzu ediyorsa, o kaybı gelir.

Bir kimse rüyada sakalının beyaz ve temiz olduğunu görse, izzet, rütbe şöhrete kavuşur.

Bu rüyayı fakir birisi görse, onun üzerinde fakirlikle beraber büyük bir borç, sıkıntı ve hapislik toplanır.

Saçından ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur. İhtiyarlara, saygı göstermez.