Rüyada ünlü bir kimseyi görmek, hayvan beslemeye, bir yoksula sahip çıkmaya, korumaya ve korunmaya delalettir.

Rüyada görülen ünlü kişinin yaptığı işi ne ise, sizin o konuda eksik olduğunuza ve desteklenmeye ihtiyacınız olduğuna delalettir.

Ünlü bir futbolcu görmek sağlıkla alakalı eksiklere, ünlü bir avukat görmek kanun ve nizamlarla alakalı eksiklerinize, ünlü bir din adamı görmek manevi eksikliklerinize delalet eder.

Rüyada ünlü biriyle evlenmek, evcil bir hayvan alıp besleyeceğinize delalettir.

Rüyada ünlü bir ses sanatçısı görmek bir yakınınızdan evcil bir hayvan hediye alacağınıza, ünlü ses sanatçısı ile şarkı söylediğinizi görmek, sokağınızda yada evinizin civarında yaşayan bir hayvanı evinizde besleyeceğinize delalettir.

Rüyada ünlü biriyle yemek yediğini gören kişi, ihtiyaç sahibi bir kimsenin karnını doyurup hayır duası alır.

Rüyada ünlü birisi ile önceden tanışık olduğunuzu ve samimi davrandığınızı görmek, daha önceden yoksul olan bir yakınınızın durumunu düzeltip, size teşekkür için bir hediye vereceğine delalettir.

Rüyada ünlü biriyle tanışmaya çalıştığınızı yada yeni tanıştığınızı görmek, sizi koruma maksatlı yakınınızda duran bir yakınınızın gerçekte duygusal nedenlerle size yakın olduğunu öğreneceğinize yorumlanır.

Rüyada ünlü birini televizyonda görmek, davranışlarınız nedeni ile ailenizin sizinle alakalı endişeleri olduğuna, gazete ve dergilerde ünlü birini görmek, sizin için endişelenen arkadaşlarınız olduğuna delalettir.

Rüyada ünlü bir kişi ile röpörtaj yaptığını görmek güç ve nam sahibi bir yakınınızdan destek görüp, onun sayesinde yüksek yerlere geleceğinize delaletttir.

Seyyid Süleyman: Rüyada ünlü biri olduğunu görmek, tutkularınızın ulaşabileceğinizden çok daha yüksek olduğuna işaret eder. Hayal kırıklığı yaşamanız yüksek olasılık.
Bir arkadaşın ya da eşin ünlü olduğunu görmek, bu kişinin sadakatini ve arkadaşlığını kaybetmekten korktuğunuz anlamına gelir.
Rüyada belirli bir ünlüyü görmek, o kişi hakkındaki inançlarınızı ve anlayışınızı yansıtır. Normal hayatınızda bir şey benzer duygu ve düşünceleri tetiklemiş olabilir. O ünlüye karşı duyduğunuz hayranlık rüyalarınıza da taşınmış olması da sıkça görülen durumlardandır. Ünlüler rüyalarda genelde kahraman ve kudretli olarak görülürler. Isimlerindeki mecaza ve çağrışıma da dikkat edin.
Bir ünlüyle yakın arkadaş olduğunu görmek, hayatınızda var olan ve bildiğiniz bir kişinin idealleştirilmesi anlamına gelir. Mesela, gerçek hayattaki bir arkadaşınızın o ünlü gibi davranmasını bekliyor olabilirsiniz…
Aynı zamanda Bkz. Aktör ve Aktris.

Rüyada ünlü olduğunu ya da ünlü birini görmek güzel şeylere yorumlanır.

Rüyada ünlü olduğunuzu görmek sizi mutlu eden olaylarla karşılaşacağınıza yorumlanabilir. Eğer rüyanızda ünlü birini gördüyseniz ve onunla konuşup tanıştıysanız çevresi geniş, güçlü birinin size yardım edeceğine yorumlanır.

Eğer kişi rüyasında üne kavuşuyorsa, yeni ve güzel olaylarla karşılaşacağına delalettir.