Rüyada zebercet tasi görmek, hayir ve büyük sevince, menfaat ve mala delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre, rüyada görülen zebercet tasi, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadik bir arkadasa veya helal mala isarettir. Rüyasinda birinin kendisine bir zebercet tasi verdigini gören, baskalarina menfaat saglar. Bir zebercet tasi buldugunu görenin eline helal mal geçer. Kendisine ait olan bir zebercet tasini kaybeden, malindan zarar görür, bir kadin ile bir erkegin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi araciligi ile bir kadinla tanisir. Bir kadin kendisine bir erkegin zebercet tasli bir mücevher hediye ettigini görse, o erkekle evlenir. Bir kadinin kendisine bir zebercet tasi verdigini gören, o kadin yüzünden fayda bulur. Kirmani ye göre, rüyada zebercet görmek, temiz, kahraman, dogru ve dürüst bir kimse oldugunuza isarettir. Zebercet, bir rivayete göre de mala delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zeberced, temiz, secaatli, dogru, dindar, takva sahibi ve asilli kimseye isarettir.

Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; taş.)

Rüyada zebercet tasi görmek, hayir ve büyük sevince, menfaat ve mala delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e göre, rüyada görülen zebercet tasi, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadik bir arkadasa veya helal mala isarettir. Rüyasinda birinin kendisine bir zebercet tasi verdigini gören, baskalarina menfaat saglar. Bir zebercet tasi buldugunu görenin eline helal mal geçer. Kendisine ait olan bir zebercet tasini kaybeden, malindan zarar görür, bir kadin ile bir erkegin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi araciligi ile bir kadinla tanisir. Bir kadin kendisine bir erkegin zebercet tasli bir mücevher hediye ettigini görse, o erkekle evlenir. Bir kadinin kendisine bir zebercet tasi verdigini gören, o kadin yüzünden fayda bulur. Kirmani'ye göre, rüyada zebercet görmek, temiz, kahraman, dogru ve dürüst bir kimse oldugunuza isarettir. Zebercet, bir rivayete göre de mala delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zeberced, temiz, secaatli, dogru, dindar, takva sahibi ve asilli kimseye isarettir.

Rüyada zümrüt nevinden gayet kıymetli bir taş olan zebercetti görmek, size her bakımdan faydalı olabilecek yeni bir dost kazanacağınıza veya evinize çok kıymetli eşyalar satın almak fırsatını elde edeceğine işaret olarak tabir edilir.
Ebu Sait El-Vaize göre, rüyada görülen zebercet taşı, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadik bir arkadaşa veya helal mala işarettir.
Rüyasında birinin kendisine bir zebercet taşı verdiğini gören, başkalarına menfaat sağlar.
Bir zebercet taşı bulduğunu görenin eline helal mal geçer. Kendisine ait olan bir zebercet taşını kaybeden, malından zarar görür.
Bir kadın ile bir erkeğin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi aracılığı ile bir kadınla tanışır. Bir kadın kendisine bir erkeğin zebercet taşlı bir mücevher hediye ettiğini görse, o erkekle evlenir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zebercet, temiz, şecaatli, doğru, dindar, takva sahibi ve asilli kimseye işarettir.

Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; taş.)

Seyyid Süleyman: Zeberced görmek; Hayır büyük sevinç, menfaat ve maldır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Zeberced; yardımı büyük, asil, kuvvetli ve sözüne sadık bir şahsa yahutta helal mala delalettir. Rüyasında birinin kendisine zeberced verdiğini gören, başkasına hayır ve menfaat temin eder. Zeberced bulanın, eline helal mal geçer. Bir erkeğin zeberced verdiğini gören kadın, onunla evlenip hayra ve ni'mete nail olur. Bir kadının kendisine zeberced verdiğini gören erkek, o kadın sayesinde fayda sağlar. Malik olduğu zebercedi kaybeden, malında zarara uğrar.

Rüyada görülen zeberced, temiz, şecaatlı, doğru, dindar, takva sahibi ve asıllı kimseye işarettir.

Kişinin rüyada zeberced görmesi, temiz, pak.
doğru, şecaatli, takva ve vera sahibi, dindar ve soylu birine delâlet eder.
Zeberced görmek, temiz ve helal mala da alâmettir.
Rüyada bir kimsenin kendisine” zeberced verdiğini görmek, hayra, nimete, mala ve menfaata delâlet eder.
Yine rüyada zeberced görmek, çok hayra, devamlı sevince, menfaat ve helal mala işarettir.
Bazı kere de zeberced görmek, ilim ve takvadan hâsıl olan doğru söze delâlet eder.
Rüyada bir zeberced taşı bulduğunu görmek, ele geçecek helal mala işarettir.
Mâlik olduğu zebercedi kaybettiğini görmek, malda meydana gelecek zarara delâlet eder.
Rüyada bekâr bir kadının bir erkeğin kendisine zeberced hediye ettiğini görmesi, o kişi ile evlenmesine delâlet eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada zebercet görmenin üç tabiri vardır:
1-Mutluluk
2-Menfaat
3-Mal
*İbn-i Sirin: Zebercet görmek; hayra…
Zebercetten yapılmış bir yüzüğünüz olduğunu görmek; evleneceğinize…
Bol miktarda zebercede sahip olduğunuzu görmek; kadınlardan yana mal elde edeceğinize…
Zebercedinizin kaybolduğunu görmek; malınızın azalacağına işarettir.


Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder.
(Ayrıca Bakınız; taş.)Rüyada zebercet tasi görmek, hayir ve büyük sevince, menfaat ve mala delalet eder.
Ebu Sait El-Vaiz'e göre, rüyada görülen zebercet tasi, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadik bir arkadasa veya helal mala isarettir.
Rüyasinda birinin kendisine bir zebercet tasi verdigini gören, baskalarina menfaat saglar.
Bir zebercet tasi buldugunu görenin eline helal mal geçer.
Kendisine ait olan bir zebercet tasini kaybeden, malindan zarar görür, bir kadin ile bir erkegin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi araciligi ile bir kadinla tanisir.
Bir kadin kendisine bir erkegin zebercet tasli bir mücevher hediye ettigini görse, o erkekle evlenir.
Bir kadinin kendisine bir zebercet tasi verdigini gören, o kadin yüzünden fayda bulur.
Kirmani'ye göre, rüyada zebercet görmek, temiz, kahraman, dogru ve dürüst bir kimse oldugunuza isarettir.
Zebercet, bir rivayete göre de mala delalet eder.
Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zeberced, temiz, secaatli, dogru, dindar, takva sahibi ve asilli kimseye isarettir.

Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; taş.)

Rüyada görülen zeberced, temiz, secaatli, dogru, dindar, takva sahibi ve asilli kimseye isarettir.

Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; taş.)

Rüyada görülen zeberced, temiz, doğru, dindar, takva sahibi ve asıllı kimseye yorumlanır. Zeberced, mala işaret ettiğinde, o mal temiz ve helal bir maldır. Zeberced, ilim ve takvadan hasıl olur.

Rüyada zebercet taşı görmek, hayır ve büyük sevince, menfaat ve mala işaret eder. El- Vaiz'e göre, rüyada görülen zebercet taşı, yüksek, asil, kuvvetli ve sözünde sadık bir arkadaşa veya helal mala işarettir. Rüyasında birinin kendisine bir zebercet taşı bulduğunu görenin eline helal mal geçer. Kendisine ait olan bir zeberced taşını kaybeden, malından zarar görür. Bir kadın ile bir erkeğin kendisine birer zebercet hediye ettiklerini gören o ikisi aracılığı ile bir kadınla tanışır. Bir kadın kendisine bir erkeğin zeberced taşlı bir mücevher hediye ettiğini görse, o erkekle evlenir. Bir kadının kendisine bir zeberced taşı verdiğini gören, o kadın sayesinde faydaya kavuşur. Kirmâni'ye göre, rüyada zeberced görmek, temiz, kahraman, doğru ve dürüst bir kimse olduğunuza işarettir. Zeberced, bir rivayete göre de mala işaret eder.Zeberced: Zümrüt cinsinden ve onun kadar kıymetli olmayan, sarımtırak yeşil, cam parlaklığında kıymetli taş.